Przejdź do treści

Evoluma Klaster Przemysłowy

Nasza wizja

Evoluma Klaster Przemysłowy - skuteczny partner we współpracy na rzecz swoich członków na rynku krajowym, europejskim i światowym.

Nasza misja

Inspirujemy do zmian, żeby rozwijać i łączyć potencjały.

Status

Krajowego Klastra Kluczowego  nadany przez Ministra Gospodarki (obecnie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii) w 2015 roku. Recertyfikacja w 2018 roku oraz w 2021 roku.

O nas

Podlaska Marka Roku 2021 w kategorii Projekt 4. za Laboratorium Smart Education 4.0 

Srebrny Medal Quality International 2021 za Badanie Barometr Koniunktury KOM

Ambasadora Podlaskiej Gospodarki wyróżnienie zarządu województwa i Podlaskiej Rady Przedsiębiorczości, którym honorowane są branże o szczególnym znaczeniu (2016)

Złota Odznaka Doskonałości (ESCA – GOLD LABEL) certyfikat przyznawany najlepszym europejskim organizacjom klastrowym (2023-2025). 
Evoluma Klaster Przemysłowy, dawniej Klaster Obróbki Metali jest inicjatywą Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju, która zrzesza ponad 130 przedsiębiorstw działających w branży metalowej w zakresie usług, produkcji i handlu, a także 26 partnerów strategicznych: uczelnie, instytucje otoczenia biznesu oraz władze samorządowe. Wśród członków klastra są krajowi i światowi liderzy tej branży, o dużym potencjale innowacyjnym rozwoju. Inicjatywa jest grupą otwartą, do której mogą przystąpić firmy i organizacje działające w branży metalowej. Klaster zaprasza do współpracy na rzecz rozwoju branży.

Efektywna kooperacja na rzecz rozwoju branży, wymiany doświadczeń, transferu wiedzy oraz rozwoju kadr. 

Do klastra należą krajowi i europejscy liderzy branży metalowo-maszynowej o dużym potencjale innowacyjnym rozwoju. 

Ponad 15 lat współpracy przedsiębiorstw, uczelni, instytucji okołobiznesowych i władz samorządowych Polski wschodniej.

Zarząd Klastra